آموزش تصویری ثبت نام در ORCID

مجموعه ORCID که میتوان به فارسی آنرا ارکید نامید سیستمی برای اتصال تحقیقات علمی به محققین است یعنی در واقع این وبسایت به عنوان یک آرشیو کلی برای یکجا کردن تمامی مقالات منتشر شده از یک فرد عمل می‌کند. از طرفی از چندسال قبل بسیار از مجلات علمی و ناشرین تراز اول دنیا شناسه ارکید نویسندگان را به عنوان یک شناسه استاندارد در نظر گرفته‌اند به این صورت که اگر فردی قصد سابمیت(ارسال) مقاله به یک مجله علمی را داشته باشد، در صورت پشتیبانی فنی مجله، نیازی به ثبت کاربری جدید در سایت مجله نیست و با وارد کردن شناسه ارکید خود مجله به اطلاعات شما دسترسی پیدا کرده و شما به طور عادی مراحل سابمیت را طی میکنید. در بخش افزودن نویسندگان نیز فقط کافی است شناسه ارکید نویسنده همکار خود را وارد نمایید تا سایت اطلاعات کامل وی را به مقاله اضافه نماید.

مرحله اول. برای ثبت نام در ارکید ابتدا بایستی به سایت https://orcid.org مراجعه نمایید. پس از ورود صفحه ای زیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت که در این صفحه باید بر روی دکمه Register Now که با فلش قرمز مشخص شده است کلیک نمایید.

مرحله دوم. بعد از کلیک بر روی این لینک وارد صفحه ورود اطلاعات میشوید که بایستی مطابق تصویر زیر اطلاعات درخواستی را وارد نمایید.

مرحله سوم.پس از اتمام کار یک ایمیل فعال سازی به ایمیلی که به عنوان ایمیل اولیه خود معرفی کرده اید ارسال میگردد که با کلیک کردن روی آن اکانت شما فعال خواهد شد. ایمیل فعال سازی شاید به پوشه Junk یا Spam شما برود. حتما آنها را نیز چک نمایید. در نهایت شما وارد صفحه شخصی خود میشوید که اطلاعات شما را نمایش میدهد. در این صفحه میتوانید سوابق کاری و تحصیلی خود را وارد نمایید. همچنین در قسمت Works شما میتوانید کارهای تحقیقاتی خود را از منابعی مانند اسکوپوس و یا کراس رف به این مجموعه اضافه نمایید. همچنین شناسه ارکید شما نیز در همین صفحه قابل مشاهده است.

8 دیدگاه در “آموزش تصویری ثبت نام در ORCID

  1. باسمه تعالی
    با سلام و سپاس فراوان از بسته آموزشی موثر شما

  2. سلام. ببخشید من هرکاری میکنم برام بارگزاری نمیشه این سایت. ممنونم راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *