اخذ DOI برای مقالات و مجلات ایرانی

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کامل "DOI چیست" را بخوانید.

DOI یا Digital Object Identifier یا سیستم شناسایی محتوای دیجیتال است. مجلات معتبر به مقالات چاپ شده خود، DOI اختصاص می‌دهند تا از مزایای بیشمار این سرویس بهره‌مند گردند. افزایش ضریب تاثیر، فعال کردن سرویس Citedby، افزایش دیده شدن مقاله، سهیم شدن در دیتابیس EndNote و iThenticate و ... از مزایای استفاده از DOI است. DOI تنها به مجلات اختصاص ندارد بلکه هر محتوایای آنلاین علمی و حتی کتب آنلاین نیز DOI تعلق میگیرد.

برخی کاربردهای DOI:

اتصال 75 میلیون محتوای علمی
آیا میدانید شرکت CrossRef با اختصاص کد یونیک DOI به مقالات و محتواهای علمی در دنیا، تابحال بیش از 75 میلیون محتوای علمی در دنیا را مانند زنجیر به هم متصل نموده است؟

فعال شدن سرویس های مختلف
سرویس های منحصر به فرد و بی نظیر مانند جلوگیری از سرقت ادبی (Similarity Check) و علم سنجی (Webometric) با اخد DOI برای مقالات فعال می‌گردد. همچنین قابلیت دیده شدن (Visibility) مقالات به نحوه چشمگیری افزایش می‌یابد.

با فعال کردن DOI معتبر می‌شوید
تمامی مجلات و پابلیشرهای معتبر دنیا از سرویس DOI برای محتوای علمی خود  از جمله مقالات استفاده می‌کنند چون به تاثیر آن کاملا آگاه هستند. همچنین برای ایندکس شدن در بسیاری از پایگاه‌های معتبر نیاز به داشتن DOI برای مقالات است.

هیچ ارجاعی از دست نمی‌رود
در روش قدیمی ارجاع به یک مقاله با استفاده از نام مقاله و مجله بسیاری از ارجاعات شمارش نمی‌شد چون با یک مغایرت ساده موتورهای جستجو و سرویس‌های علم سنجی قادر به شمارش آن ارجاع نبودند و مجله از امتیاز این ارجاعات بی‌نصیب می‌ماند. با استفاده از DOI تمامی ارجاعات شمارش شده و هیچ ارجاعی از دست نمی‌رود. همچنین با استفاده از DOI ایمپکت فکتور مجلات به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.

چرا از سرویس DOI این شرکت استفاده نماییم؟
متاسفانه به تازگی تعدادی از شرکت ها در ایران اقدام به اخذ کدهای نامعتبر DOI با قیمت بسیار پایین می‌نمایند که مشکلات زیادی برای مقالات و مجلات ایجاد می‌نماید.
برای اطمینان از اصالت یک DOI اخذ شده از CrossRef، آن کد را در سایت زیر سرچ نمایید:
http://search.crossref.org
فقط کدهایی که به طریقه استاندارد (از طریق فایل XML) اخذ شده‌اند -مانند DOIهای این مجموعه- در سایت بالا قرار می‌گیرند تمامی اطلاعات مقاله نشان داده می‌شوند.مانند DOI موجود در این مقاله یا این مقاله که توسط این مجموعه اخذ شده است.

استفاده از DOI برای کاربران ایرانی در سیستم دانش نگاران اوج بسیار تسهیل شده است. قیمت‌های بسیار مناسب و غیرقابل رقابت در کنار روند کار بسیار ساده از ویژگی‌های این سرویس است. سفارش را ثبت نمایید، فرم قرارداد را امضا نموده، هزینه را پرداخت کنید، اطلاعات مقالات را در اختیار ما بگذارید و DOI خود را طی مدت 1 هفته کاری تحویل بگیرید. علاوه براین اخذ DOI دراین مجموعه با استفاده از کد استاندارد XML و با رعایت تمام موارد تکنیکی و حرفه ای انجام می‌گیرد.